Dovolenka pre každého


Pohľadnice, magnetky, tričká

Poľovnícke združenie Hontianske Moravce

Fero Lipták

Nože na predaj


Výstava Lišov 2008

Autor: Fero Lipták

Dátum: 27. – 28. septembra 2008

Miesto: Kamenné obydlia v Lišove

Nenápadné dediny niekedy ukrývajú neuveriteľné poklady. Presne takýto poklad sa objavil v dedine Lišov, ktorá ako jediná na Slovensku privítala svetoznámeho výtvarníka Fera Liptáka. V neopakovateľnom až mystickom prostredí stredovekých kamenných obydlí sa zaskvelo vyše šesťdesiat diel, ktoré svojou farebnosťou vyrážali dych. Na stenách obydlí, ktoré dnešnému návštevníkovi pripomínajú temné obdobie našej minulosti, sa objavila pestrofarebná kolekcie obrazov. Máločo tak zapôsobí na návštevníka. Vnárajúc sa do svetielkami osvetlených chodieb, vnímajúc vlastný dych, ktorý sa zráža pred očami, chodí od obrazu k obrazu a objavuje jedinečnosť umenia. Žiadne uhladené kresby, ani pochybné kombinácie geometrických obrazcov. Číra esencia umenia.

Príprava výstavy bola náročná. Zabezpečenie osvetlenia a inštalácia obrazov zabrali niekoľko dní. Ale výsledok stál za to. Keď sa v sobotu na obed výstava otvorila a prví návštevníci opatrne skúmali prostredie, nemohli sa organizátori ubrániť úsmevom. Odviedli dobrú prácu a diváci to ocenili. Postupne sa priestor zaplnil návštevníkmi. Výstavu otvoril režisér Martin Šulík. Postupne ho vystriedali samotný autor obrazov, starosta Lišova Martin Hámorský a nakoniec hlavný organizátor Ľuboš Ľupták.

Postupne umelecký dojem z obrazov doplnilo opekanie chutného jahniatka, varenie guláša z diviny a miestne kvalitné samorodé vína. Atmosféru akcie môžete aspoň vizuálne nasať z priložených fotografií a videa.© 2007 E-mail prístupov 1394920